alo clinic beauty logo

للمزيد من المعلومات :

۰۰۹۸-۹۳۶-۵۳۴-۳۳۳۵

فارسی العربیة English
سوشال میدیا :
عاجل: اشهد احدث المقابلة على الفيسبوك
عرض قائمة المقالات

الشعر prp

درمان ریزش مو با پی آر پی (مخفف پلاسمای غنی از پلاکت است) یک درمان پزشکی سه مرحله ای است که در آن خون فرد گرفته ، پردازش و سپس به پوست سر تزریق می شود. در این مطلب متوجه می‌شوید پی آر پی (PRP) مو چیست؟

درمان ریزش مو با پی آر پی (مخفف پلاسمای غنی از پلاکت است) یک درمان پزشکی سه مرحله ای است که در آن خون فرد گرفته ، پردازش و سپس به پوست سر تزریق می شود.

برخی در جامعه پزشکی تصور می‌کنند که تزریق پی آر پی (PRP) باعث رشد طبیعی مو می شود و با افزایش خون رسانی به فولیکول مو و افزایش ضخامت ساقه مو ، آن را حفظ می‌کند. گاهی اوقات این روش با سایر روش های ریزش مو یا داروها ترکیب می شود.

تحقیقات کافی برای اثبات اینکه پی آر پی (PRP) یک درمان موثر برای ریزش مو است انجام نشده است. با این حال ، درمان پی آر پی (PRP) از دهه ۱۹۸۰ مورد استفاده قرار گرفته است. این دارو برای مشکلاتی مانند بهبود تاندون ها ، رباط‌ها و ماهیچه های آسیب دیده استفاده می شود. در این مطلب در می‌یابید که پی آر پی (PRP) مو چیست و با کاربردها و عوارض آن آشنا خواهید شد.

فرایند درمانی پی آر پی (PRP) مو چیست؟

درمان پی آر پی (PRP) یک فرایند سه مرحله ای است. بیشتر پی آر پی (PRP) درمانی نیاز به سه درمان با فاصله ۴ تا ۶ هفته دارد.

درمانهای نگهداری هر ۴ تا ۶ ماه لازم است.

مرحله ۱


خون شما – معمولاً از بازوی شما – گرفته می شود و در سانتریفیوژ قرار می گیرد (دستگاهی که به سرعت برای چرخاندن مایعات با چگالی مختلف می چرخد).

مرحله ۲


پس از حدود ۱۰ دقیقه در سانتریفیوژ ، خون شما به سه لایه تقسیم می شود:

پلاسمای ضعیف از پلاکت
پلاسمای غنی از پلاکت
سلول های قرمز خون

مرحله ۳


پلاسمای غنی از پلاکت به داخل سرنگ کشیده می شود و سپس در مناطقی از پوست سر که نیاز به افزایش رشد مو دارند تزریق می‌شود.

تحقیقات کافی برای اثبات موثر بودن پی آر پی (PRP) انجام نشده است. همچنین مشخص نیست که برای چه کسانی – و تحت چه شرایطی موثرتر است.

با توجه به مطالعه اخیر منبع معتبر ، “اگرچه پی آر پی (PRP) مبنای علمی کافی برای حمایت از استفاده از آن در ترمیم مو دارد ، ترمیم مو با استفاده از پی آر پی (PRP) هنوز در ابتدای راه است. شواهد بالینی هنوز ضعیف است. “

 

پی آر پی (PRP) برای عوارض جانبی ریزش مو

از آنجا که درمان پی آر پی (PRP) شامل تزریق خون خود به پوست سر است ، شما در معرض خطر ابتلا به یک بیماری واگیر قرار ندارید.

با این وجود ، هر درمانی که شامل تزریق باشد ، همیشه عوارض جانبی زیر را در پی دارد:

آسیب به عروق یا اعصاب
عفونت
کلسیفیکاسیون در نقاط تزریق
بافت اسکار

همچنین این احتمال وجود دارد که شما نسبت به داروی بی حسی مورد استفاده در درمان واکنش منفی نشان دهید. اگر تصمیم دارید درمان ریزش مو با پی آر پی (PRP) را دنبال کنید ، پزشک خود را از قبل درباره میزان تحمل شما به داروهای بیهوشی مطلع کنید.

 

خطرات پی آر پی (PRP) برای ریزش مو

 

قبل از عمل حتماً تمام داروهایی را که مصرف می کنید از جمله مکمل ها و گیاهان دارویی گزارش دهید.

وقتی برای مشاوره اولیه خود مراجعه می کنید ، بسیاری از ارائه دهندگان توصیه می کنند که پی آر پی (PRP ) را برای ریزش مو توصیه نکنید:

داروهای رقیق کننده خون هستند
سیگاری شدید هستند
سابقه سوء مصرف الکل یا مواد مخدر


در صورت تشخیص موارد زیر ممکن است برای درمان رد شوید.

عفونت های حاد یا مزمن
سرطان
بیماری مزمن کبدی
بیماری مزمن پوستی
بی ثباتی همودینامیک
هیپوفیبرینوژنمی
اختلال متابولیک
سندرم های اختلال عملکرد پلاکت ها
اختلال سیستمیک
سپسیس
تعداد پلاکت پایین
بیماری تیروئید

هزینه پی آر پی (PRP) ریزش مو چقدر است؟

درمان پی آر پی (PRP) معمولاً شامل سه درمان در یک دوره ۴-۶ هفته ای است ، با درمانهای نگهدارنده هر ۴-۶ ماه.

قیمت به طور معمول بین ۱۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار برای سه درمان اولیه متغیر است ، با یک تزریق ۴۰۰ دلار یا بیشتر. قیمت به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

موقعیت جغرافیایی شما
کیفیت تجهیزات
افزودن اجزای مغذی

بسیاری از برنامه های بیمه پی آر پی (PRP) برای درمان ریزش مو را زیبایی می دانند و هیچ یک از هزینه های درمان را پوشش نمی دهند. با ارائه دهنده بیمه خود مشورت کنید تا ببینید آیا درمان پی آر پی (PRP) برای شما پوشش داده شده است یا خیر.

 

سخن پایانی

اگر نگران ریزش مو هستید ، چندین گزینه از جمله داروهای مانند Rogaine و Propecia ، همراه با عمل جراحی کاشت مو در اختیار دارید. یکی دیگر از نکات درمانی PRP درمانی است.
اگرچه شواهد بالینی محدودی وجود دارد مبنی بر اینکه پی آر پی (PRP) برای ریزش مو موثر است ، اما بسیاری معتقدند که پی آر پی (PRP) یک راه مطمئن و موثر برای برگشت ریزش مو و تحریک رشد موهای جدید است.
با پزشک خود مشورت کنید تا ببینید کدام درمان یا ترکیبی از درمان ها برای شما بهترین انتخاب است.

المقالات الطبیه